Ar teicamiem panākumiem startējam "SkillsLatvia 2021" - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ar teicamiem panākumiem startējam “SkillsLatvia 2021”

Ar teicamiem panākumiem startējam “SkillsLatvia 2021”

Ventspils Tehnikuma audzēkņi ar teicamiem panākumiem startēja Latvijas profesionālās meistarības konkursā “SkillLatvia 2021”, iegūstot 2 sudraba medaļas.

Š.g. 26.-27.maijā konkursa nominācijā “Viesu uzņemšanas dienests” startēja 3.kursa audzēkne Alita Šļunceva, kuru konkursam gatavoja skolotāji Inta Tomsone, Mārtiņš Urbāns, Harijs Egliens, Odarka Kukite un Māra Kalneja. Konkursa 1.dienā Alita tiešsaistē pieņēma telefonisku rezervējumu un atzīmēja to noslogojuma grafikā, sniedza palīdzību viesim uzturēšanās laikā viesnīcā un veica lietišķo saraksti. Savukārt 2.dienā dalībnieki klātienē reģistrēja viesi viesnīcā, risināja nestandarta situācijas un demonstrēja stresa noturību, kā arī veica aprēķinu un viesa izrakstīšanu no viesnīcas.

Alita par līdzdalību konkursā: “Maijs bija saspringts mēnesis – jākārto eksāmeni, jāgatavojas un jāpiedalās konkursā, kas nebija viegli, līdz ar to šobrīd izjūtu atvieglojumu. Konkursā daudzi mēdz uztraukties par problēmsituācijām, kad viesi izsaka sūdzības. Tādos brīžos es pati cenšos būt mierīga, atstāt viesim pozitīvus iespaidus, kas ne vienmēr sanāk, taču nevar aizmirst, ka, ja tu sāc uztraukties, tad satraucās arī tas, kurš nāk pēc palīdzības.”

Savukārt, š.g.27.-28.maijā nominācijā “Restorāna serviss” konkursā piedalījās 2.kursa audzēknis Kārlis Blūmentāls, kuram divu dienu garumā bija jāapliecina savas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas galda klāšanā un viesu apkalpošanā, ēdienu pasniegšanā, porcionēšanā, augļu plašu sagatavošanā, flambēšanā, dažādu kokteiļu gatavošanā, alkoholisko dzērienu atpazīšanā, prezentēšanā un pasniegšanā. Kārli konkursam gatavoja skolotāja Ieva Pastore.

Ventspils Tehnikuma direktore K.Vāgnere-Davidova par jauniešu piedalīšanos un konkursa rezultātiem: “Piedalīšanās profesionālās meistarības konkursos gan Latvijā, gan ārzemēs ir izaicinājums gan jauniešiem, gan viņu skolotājiem – tas ir papildus laiks, kas tiek veltīts, apgūstot zināšanas, lai pierādītu savu izcilību. SkillLatvia konkursos ik gadu tiekas labākie no labākajiem – ļoti motivēti un zinoši jaunieši no visas Latvijas. Lepojos ar mūsu audzēkņiem, kuriem jau vairāku gadu garumā izdodas apliecināt savas teicamās zināšanas un prasmes, vienlaikus liela pateicība atī jauniešu ģimenēm un mūsu Tehnikuma pedagogiem, kuri neskaita minūtes un stundas, kas tiek veltītas jauniešu sagatavošanai konkursiem.”

Papildus informācija:

SkillsLatvia ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills. Starptautiskajam konkursam “EuroSkill 2021”, kas notiks š.g.septembrī Grācā (Austrijā) gatavojas un Latviju nominācijā “Viesu uzņemšanas dienests” pārstāvēs Tehnikuma 4.kursa audzēkne Dzinta Prodniece.

Sagatavoja:
Elvis Binders-Čoders
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītājs
e-pasts: 
Dalīties: