No profesionāļu meistarības konkursa atvedam četras medaļas - VENTSPILS TEHNIKUMS

No profesionāļu meistarības konkursa atvedam četras medaļas

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2019 noskaidroti labākie jaunie profesionāļi 19 dažādos prasmju konkursos. Divu dienu garumā, 8. un 9.maija, Rīgā, Izstāžu centrā “Ķīpsala”, 129 konkursanti no 34 profesionālajām izglītības iestādēm spraigā cīņā sacentās par medaļām un labākā meistara titulu. Ventspils Tehnikums no konkursa atgriezās ar 4 medaļām 3 konkursos.

Visvairāk medaļu konkursā ieguva audzēkņi no Liepājas Valsts tehnikuma ar 6 godalgām un Ventspils Tehnikuma ar 4 godalgām. Jaunieši no Kurzemes profesionālajām izglītības iestādēm konkursā kopumā ieguvuši lielāko medaļu skaitu – 14 godalgas.

Laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu iespējams apskatīt šeit: https://ej.uz/SkillsLatvia2019rezultati

Ventspils Tehnikumu meistarības konkursā pārstāvēja 9 jaunieši, kuri kopumā piedalījās 6  konkursos.

Zelta godalgu izcīnīja nominācijā “Restorānu pavārs” Baiba Brasle, kura uzrādīja augstvērtīgu rezultātu ne tikai finālā, bet arī pusfinālā, savas konkurentes atstājot tālu aiz sevis. Baibai tika uzticēts arī konkursa atklāšanas pasākumā visu konkursantu vārdā nodot zvērestu par godīgu cīņu. Baibu Brasli konkursam sagatavoja pedagoģe Anta Garbare.

Vēl vienu zelta godalgu Ventspils Tehnikumam izcīnīja Dzinta Prodniece, kura konkursu “Viesu uzņemšana” aizvadīja pārliecinoši un profesionāli, pārliecinot žūriju ar augstvērtīgu sniegumu. Dzintu konkursam sagatavoja pedagogi Inta Tomsone, Mārtiņš Urbāns un Iveta Leinberga.

Sudraba godalgu nopelnīja Emīls Vēbergs, kurš arī pusfinālā ierindojās 2.vietā, konkursā “Restorānu serviss”. Emīlu konkursam sagatavoja pedagoģes Ilze Mūrniece, Anna Pikta un Ieva Pastore.

Lielisku sniegumu konkursā uzrādīja arī bronzas medaļas ieguvēji nominācijā “Inženierkomunikācija” Kārlis Bērziņš un Kārlis Edvards Ozoliņš. Abus 4. kursa audzēkņus konkursam sagatavoja pedagoģe Inga Roga.

Konkursā arī piedalījās un lielu paldies sakām pedagogiem Albertam Kozlovam un Andrim Ozoliņam un viņu skolniekam, kam pietrūka daži punkti līdz godalgām, Jānim Butelim (Elektroinstalācijas), Jānim Zālītim un viņa audzēknim Marekam Robaldam (Elektronika), kā arī Jānim Luksim, sagatavojot Rihardu Kaminski un Tomu Marisu Pilvertu (Mobila robotika).  Ventspils Tehnikuma komandu konkursam organizēja direktores vietniece Ineta Burceva.

SkillsLatvia 2019 konkursanti godalgas ieguva tādos prasmju konkursos kā tērpu izgatavošana, skatlogu dizains un noformēšana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, galdniecības darbi, mobilā robotika un elektronika, inženierkomunikācijas, elektriskās instalācijas, datortīklu administrēšana un citos prasmju konkursos. Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas.

Salīdzinot ar pirmo gadu, šogad konkurss ir kļuvis vēl vērienīgāks. Dalībnieku skaits ir būtiski palielinājies – šogad konkursā piedalījās par 33 konkursantiem vairāk nekā pirmajā gadā, proti, 129 konkursanti. Vienlaikus šogad par četrām ir pieaugusi profesionālo izglītības iestāžu pārstāvniecība, sasniedzot 34 mācību iestādes.

Šogad SkillsLatvia 2019 pulcēja aptuveni 10 tūkstošus apmeklētāju. Pasākuma dalībnieki varēja izmēģināt dažādas prasmju un karjeras aktivitātes, piemēram, izmēģināt Karjeras kafejnīcā atrodamās interaktīvās spēles un pārbaudījumus, uzzināt vairāk par profesionālo izglītību un karjeras iespējām Latvijā, kā arī vērot profesiju paraugdemonstrējumus.

Par SkillsLatvia 2019

SkillsLatvia 2019 ir VIAA organizēts nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas Latvijā notiek jau trešo gadu. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Dalīties: