Ventspils Tehnikuma audzēkņi aktīvi piedalās “Latvijas skolas soma” aktivitātēs - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikuma audzēkņi aktīvi piedalās “Latvijas skolas soma” aktivitātēs

Ventspils Tehnikuma audzēkņi aktīvi piedalās “Latvijas skolas soma” aktivitātēs

Ventspils Tehnikums jau trešo gadu īsteno aktivitātes kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Sadarbības trešo gadu uzsākām ar divām vēsturiskās orientēšanas spēlēm – “Ventspils”  un “Sākam pie skolas…ar Latvijas kultūras kanonu””, kas norisinājās š.g. 10. septembrī un ko organizēja uzņēmums SIA “Prima Tour” kopā ar Ventspils Tehnikuma projekta koordinatores un pedagogu atbalstu.

Orientēšanās spēlēs piedalījās 621 Ventspils Tehnikuma audzēknis, sadaloties 124 komandās. Katrai komandai divu stundu garumā bija iespēja izzinošajās un aizraujošajās aktivitātēs iepazīt pilsētas vēsturi un kultūras mantojumu, veicinot interesi par Latvijas vēsturi.

Orientēšanas spēlēs bija jāatrod 6 obligātie kontrolpunkti un 12 dažādi interesanti Ventspils pilsētvides objekti, atzīmējot tos kartē. Tāpat komandām bija jāizdomā sava komandas devīze/ moto un jāveic dažādi radoši uzdevumi kontrolpunktos un objektos.

Orientēšanās dienas noslēgumā Ventspils Tehnikuma audzēkņiem bija iespēja novērtēt pasākuma norisi. Apkopotie rezultāti rāda, ka 71.4% jauniešu pasākumu novērtēja ar vidējo vērtējumu – 8 balles. Tāpat jaunieši novērtēja iespēju darboties komandā, iegūt jaunas zināšanas aktīvi un jēgpilni atpūšoties.

Pirmkursniekiem, noslēdzoties orientēšanas spēlēm – norisinājās arī svinīga zvēresta nodošanas pasākums par uzsāktajām mācību gaitām, kā arī pirmo reizi bija iespēja tikties ar Ventspils Tehnikuma devīzes autoru – romiešu dzejnieku un rakstnieku – Vergiliju, iedibinot jaunu tradīciju Ventspils Tehnikumā!

Paldies programmas “Latvijas skolas soma” vadītājai Aijai Tūnai un viņas komandai. Paldies projekta koordinatorei Intai Reinholdei, audzēkņiem, grupu audzinātājām un pedagogiem par neizmērojamu atbalstu pasākuma organizēšanā. Vislielākais paldies SIA “Prima Tour” komandai par aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu dienu!

Audzēkņu atsauksmes norāda, ka šādas aktivitātes ir ne tikai interesantas, bet arī saliedē jauniešus kopīgi darboties.

“Lai katru gadu gan pirmkursniekiem, gan pārejai skolai tiek tas prieks un izaicinājums piedalīties šāda veida pasākumā!” (grupa VUDS2021)

“Rosinu turpināt ieviest šādas aktivitātes! Vairāk šādus pasākumus!” (grupa KP2018, grupa E2020, grupa RP19)

“Bijām priecīgi. Patika tas, ka pastaigas laikā varēja iepazīt vairāk savus grupas biedrus.” (grupa PRP2021)

“Viss noritēja lieliski un patīkami, bet bija pārāk maz laika, lai izpildītu visus punktus.” (grupa DT2021)

Pasākuma mērķis – iepazīt Ventspils pilsētas vēsturi un kultūrmantojumu ar pilsētvides spēles elementiem un spēju sadarboties komandā. Izmantojot IT tehnoloģijas un Latvijas kultūras kanona septiņas sadaļas (arhitektūra un dizains, kino, literatūra, mūzika, skatuves māksla, tautas tradīcijas un vizuālā māksla), iepazīt Latviju un Ventspili jaunā skatījumā.

Informāciju sagatavoja:
Dina Dāvida
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts:

Dalīties: