Ventspils Tehnikuma komandai hakatonā godalogta vieta - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikuma komandai hakatonā godalogta vieta

Ventspils Tehnikuma komandai hakatonā godalogta vieta

No 5.-7.novembrim Ventspils Tehnikuma 4.kursa komanda piedalījās Cassini 2 (Latvija) hakatonā, kurā vairāku komandu konkurencē izcīnīja godalgoto 3.vietu, par to saņemot arī prēmiju 750 EUR apmērā.

Hakatonā, izmantojot Eiropas Savienības kosmosa satelītu datus, bija iespēja  risināt vienu no  kritiski nozīmīgiem Arktikas reģiona izaicinājumiem:

  1. Droša pārvietošanās jūrā
  2. Dzīve uz sauszemes
  3. Rūpes par savvaļas dzīvniekiem.

Ventspils Tehnikuma komanda ICE MONKEYS, kuras sastāvā bija  4. kursa datorsistēmu tehniķi – Endijs Bertāns, Kurts Folkmanis, Rainers Kristers Leitarts un Alens Eliass Grīnvalds, izstrādāja projektu Walrus lives matter, kura pamatā ir 50 m platas mākslīgās ledus salas, kas izstrādātas no pārstrādātas plastmasas, lai dzīvnieki, piemēram, roņi, valzirgi un leduslāči var atpūsties. Ledus kūst, bet dzīvniekiem pēc pārtikas meklējumiem ir nepieciešams atvilkt elpu, ja okeānā nav ledus saliņas, tad nav vieta, kur atpūsties un dzīvnieki iet bojā.

Hakatona kopējais balvu fonds bija 3500 EUR, no kuriem 750 EUR ieguva komanda ICE MONKEYS. Paldies puišiem, ka nenobijāties domāt plašāk! Īpašais paldies @Green-TechCluster #CassiniHackathons kustībai #ConnectingTheArctic.

Dalīties: