Ventspils Tehnikuma stāvlaukumā ar Zemessargu klātbūtni atzīmēti valsts svētki - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikuma stāvlaukumā ar Zemessargu klātbūtni atzīmēti valsts svētki

Ventspils Tehnikuma stāvlaukumā ar Zemessargu klātbūtni atzīmēti valsts svētki

Dienu pirms valsts svētkiem, 3.maijā, Ventspils Tehnikuma stāvlaukumā ar svinīgu uzrunu un koncertu, skaisti klātu galdu ar tradicionālajiem latviešu ēdieniem un dzērieniem, darbošanos tematiskajās darbnīcās, kā arī Zemessargu klātbūtni, tika atzīmēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena.

Pasākumu ar patriotisku uzrunu atklāja Ventspils Tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere-Davidova.

“1990.gadā ļoti drosmīgu un Latviju mīlošu cilvēku sirdsapziņas balsojumā saņēmām milzīgu un nenovērtējamu dāvanu- brīvību. Tā ir milzīga privilēģija dzīvot drošībā, jo īpaši, ja tepat līdzās, vien nepilnus 1000 km no mūsu Ventspils, cilvēki šo privilēģiju ir zaudējuši. Šis 4.maija balsojums nav par strīdiem, bet mūsu pagātni, tagadni un nākotni, ko jāveido mums visiem kopā!”

Kristīne Vāgnere-Davidova
Ventspils Tehnikuma direktore

Pēc iestādes vadītājas uzrunas uz skatuves kāpa mākslinieki Tomass Kleins un Katrīna Bindere, izpildot dažādas zināmas latviešu dziesmas – “Ozolam”, “Dziesma par laimi”, “Mīlestība ir” un citas. Izskanot pasākuma muzikālajai daļai, zaļā gaisma tika dota dažādām tematiskajām darbnīcām, kurās bija iespējams pārbaudīt savas zināšanas par Latviju viktorīnā “Latvijas nozīmīgākie vēstures notikumi un fakti”, uzrakstīt vai uzzīmēt savas asociācijas ar Latviju kopīgā zīmējumā uz Latvijas kontūras “Mēs veidojam Latviju”, veidot “Latvijas simbolus” ar 3D pildspalvām, kā arī ar virtuālās realitātes tehnoloģiju palīdzību piedalīties “Latvijas dziesmu svētkos”. Papildus darbnīcām, Ventspils Tehnikuma teltī digitālā formātā tika atskaņoti jauniešu dzejas lasījumi un stāsti par Latviju, bet ārpus telts savu “posteni” bija izveidojuši 46. kājnieku bataljona zemessargi, kuri priecēja jauniešus ar savu klātbūtni, tehnisko aprīkojumu un ekipējumu.

Raksts turpinās pēc foto galerijas

Lai remdētu izsalkumu un slāpes, Ventspils Tehnikuma ēdienu meistars un skolotājs Uldis Ernstons kopā ar jauniešiem bija sarūpējis dažādus latviešu tradicionālos ēdienus (plātsmaizi, pīrādziņus, rudzu maizi ar riekstiem un augļiem) un siltu tēju, kas vēja ieskautā stāvlaukumā tika pasniegti pasākuma apmeklētājiem uz skolotājas Sanitas Ziemeles skaisti noformētā galda klājuma.

Noslēgumā čaklākajiem un veiksmīgākajiem darbnīcu apmeklētājiem un erudītākajiem viktorīnas dalībniekiem tika pasniegtas Ventspils Tehnikuma sarūpētas dāvaniņas. Tāpat pasākuma viesiem bija lieliska iespēja kopā ar mūsu otrā kursa Tūrisma pakalpojumu konsultantēm doties ekskursijā pa Ventspils Tehnikuma telpām un darbnīcām, kurās kā vienmēr viesmīlīgi viņus sagaidīja mūsu profesionālo priekšmetu pedagogi, lai parādītu izglītības iegūšanas praktisko pusi.

Svētkus šogad apmeklēja bērni un jaunieši gan no Ventspils, gan Ventspils novada. Tālākie braucēji uz pasākumu ieradās, mērojot ceļu no Tārgales (Tārgales pamatskola) un Užavas (Užavas pamatskola), bet ģeogrāfiski tuvākie patriotisko sajūtu meklētāji, savu skolotāju pavadībā, šķērsoja vien pāris krustojumus – Ventspils 4. vidusskola, Ventspils 2. vidusskola, Ventspils Mūzikas vidusskola un Ventspils 2. pamatskola. Arī Ventspils Tehnikuma izglītojamie piedalījās pasākumā, tādējādi kopā pulcējot vairāk nekā 500 bērnus un jauniešus no Ventspils un Ventspils novada.

Pasākums tika īstenots Ventspils valstspilsētas domes Kultūras projektu konkursa atbalstīta projekta “Baltās darbdienās balti svētki ir” ietvaros. Projektu līdzfinansē Ventspils valstspilsētas dome.

Vairāk par projektu uzzini šeit

Informāciju sagatavoja:
Elvis Binders-Čoders
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītājs
E-pasts:

Dalīties: