Ventspils Tehnikuma audzēkņi gūst jaunu pieredzi un pilnveido savas profesionālās prasmes Portugālē - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikuma audzēkņi gūst jaunu pieredzi un pilnveido savas profesionālās prasmes Portugālē

Ventspils Tehnikuma audzēkņi gūst jaunu pieredzi un pilnveido savas profesionālās prasmes Portugālē

Ventspils Tehnikuma audzēkņi, topošie pavāri, pirmo reizi izmantoja iespēju piedalīties Erasmus+ mācību praksē ēdināšanas nozarē Portugālē.

Mācību mobilitāte uz Lisabonu tika īstenota laikā no 2023. gada 1. februāra līdz 28. februārim. Prakses laikā 4 audzēkņi pilnveidoja prasmes savā profesijā un guva starptautisku pieredzi veiksmīgai konkurētspējai darba tirgū. Audzēkņu pavadošā persona Uldis Ernstsons un prakses vietas pārstāvji no restorāniem atzinīgi novērtēja mūsu audzēkņu atbildīgi un profesionāli paveikto darbu prakses laikā.

Tika gūti jauni iespaidi, redzot Portugāles skaisto dabu, kā arī apmeklējot Portugāles tūrisma objektus un izbaudot tās kultūru. Audzēkņi brīvo laiku pavadīja apmeklējot tādus populārus galamērķus kā Sintra, Cabo da Roca, Satubal, Serra Arrabida, Palmela un Cascais. Ekskursijās gar okeāna piekrasti tika apskatīta unikālā Portugāles daba – vietējais biotops, kalni un okeāns.

Dalībnieku iespaidi:

“Redzēju jaunas vietas un skatus, nogaršoju jaunus ēdienus, iemācījos darīt jaunus darbus, kā arī nostiprināju angļu valodu. Noteikti ieteiktu arī citiem izmantot izdevību un aizbraukt, kur iespējams. Paldies par tādu iespēju!” (Daniels Zemke)

“Iemācījos gatavot, porcionēt dažādus ēdienus. Visvairāk patika ekskursijas pie okeāna un kalnos – ļoti skaisti! Paldies par iespēju, ieguvu lielisku pieredzi! Sapratu to, ka jāmāk izkāpt ārā no komforta zonas, ikdienas.” (Samanta Marta Pētersone)

“Erasmus+ projekts uz Portugāli man bija liels izaicinājums izkāpt no komforta zonas. Redzēt ko citu un iegūt jaunu pieredzi nevar laist garām! Ekskursijas patika – bija interesanti un skaisti! Paldies par iespēju un labi pavadīto laiku kopā!” (Roberts Jurgilēvičs)

“Mobilitātes brauciens uz Portugāli, manuprāt, bija vairāk kā izdevies. Bija iespēja iepazīt vietējo, tradicionālo virtuvi. Restorāna “Alfoz” ēdienkartē lielākoties bija jūras veltes, kuras svaigas, nu pat salasītas tika piegādātas restorānam. Gribētos piebilst, ka Latvijā ar tik svaigiem, daudzveidīgiem produktiem sastapties ir grūti, vai pat neiespējami, tādēļ šī bija FANTASTISKA pieredze – redzēt kā ar šādiem produktiem strādā un, protams, visu pēc kārtas nogaršot. Nebija gandrīz neviena vakara, kad mēs būtu sēdējuši mājās, kas mani pārsteidza, jo bija iespēja apskatīt ne tikai ekskursijās paredzēto, bet gan arī daudz ko citu gan Lisabonā, gan apkārtējās pilsētās.” (Kārlis Blūmentāls)

Mobilitāte īstenota Erasmus+ (KA1) projekta “Personu mobilitāte mācību nolūkos profesionālās izglītības sektorā” ietvaros un ir notikusi pateicoties Eiropas Savienības fondu finansējumam.

Projekts Nr. 2021-1-LV01-KA121-VET-000010306

Sagatavotājs:
Ralfs Ērkšķis
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītājs
E-pasts:

Dalīties: