Ventspils Tehnikuma pedagogi pilnveido savas zināšanas un prasmes Kiprā - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikuma pedagogi pilnveido savas zināšanas un prasmes Kiprā

kipra IMG-20170705-WA0003

Laikā no 2017. gada 2. jūlija līdz 8. jūlijam Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Lietuvas un Latvijas elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitātes un nodarbinātības veicināšana” (projekta Nr. LLI-24) ietvaros Ventspils Tehnikuma enerģētikas nozares pedagogi Jānis Luksis, Alberts Kozlovs un Andris Ozoliņš apgūst jaunās prasmes, mācoties profesionālās pilnveides kursos Kipras pilsētā Larnakā.

Pedagogi uz apmācībām devās kopā ar nozares pedagogiem un profesionāļiem no Rīgas Tehniskās universitātes, Liepājas Jūrniecības koledžas, Klaipēdas Jūrniecības koledžas un Kauņas Tehniskās koledžas. IMG-20170705-WA0005

Kā jau ziņots iepriekš, tad projekta mērķis ir veicināt elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitāti un nodarbinātību, ko plānots paveikt ar virkni projekta ietvaros plānotām aktivitātēm. Jūrniecības nozarē, kā arī krastā bāzētos uzņēmumos Lietuvā un Latvijā ir novērojams kvalificētā darba spēka trūkums enerģētikas un augstsprieguma tehnoloģiju jomās. Ņemot vērā, ka jūrniecības nozare darbojas pēc vienotiem principiem un standartiem, piecu izglītības iestāžu apvienība – projekta vadošais partneris: Lietuvas Jūras akadēmija un sadarbības partneri: Liepājas Jūrniecības koledža, Kauņas Tehniskā koledža, Rīgas Tehniskā universitāte (Ventspils filiāle) un Ventspils Tehniskums – izlēma ar pārrobežu sadarbības projekta palīdzību apvienot savas spējas ar mērķi paaugstināt Lietuvas un Latvijas speciālistu mobilitāti un nodarbinātību minētajās nozarēs. Pārrobežu sadarbība jūrniecības nozarē ir izšķiroša, ņemot vērā, ka gan tehnoloģiskie, gan jūrniecības standartu izaicinājumi ir kopīgi gan Latvijā, gan Lietuvā. Sadarbības rezultātā tiks izveidotas un izglītības programmās iekļautas 6 specializētas, praktiskas laboratorijas.

Informāciju sagatavoja: Solvita Pleinica Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Tālrunis: + 371 22007768 E-pasts:

Dalīties: