Audzēkņi izmanto kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma piedāvājumus - VENTSPILS TEHNIKUMS

Audzēkņi izmanto kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma piedāvājumus

Audzēkņi izmanto kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma piedāvājumus

Ar lieliskiem kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma piedāvājumiem attālināto mācību laikā 2021.gada martā, Ventspils Tehnikuma audzēkņi, priekšmetu skolotāju un grupu audzinātāju vadībā, piedalījušies daudzveidīgās, Latvijas kultūrai nozīmīgās norisēs.

Divu nedēļu garumā attālināti apmeklētas audiovizuālās koncertlekcijas “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”, kurā par godu Maestro Raimonda Paula 85 gadu jubilejai pazīstamie un spilgtie jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis sniedza dalībniekiem muzikālu stāstu par Raimonda Paula daiļradi – laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis, kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām, gan informāciju par vienu no lielākajām skaņu ierakstu studijām Latvijā.

Savukārt, ar kinoteātra “Splendid Palace” palīdzību tika atklāta kino burvība, iepazīstot Latvijas kino labākos piemērus. Kopā skatīta filma “Mans mīļākais karš”, kas ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70.gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai un filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas autobiogrāfiski motīvi, papildināti ar vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām jeb dzīvo liecību par vēsturiski nozīmīgo laiku.

Kā arī vēsturiskā kara drāma pēc rakstnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem, Dzintara Dreiberga režijā “Dvēseļu putenis”, kas skatītājus ved 100 gadus senā pagātnē, kur sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Ar Ērika Vilsona monoizrādes “R.Blaumaņa Pazudušais dēls” palīdzību audzēkņiem tika dota iespēja līdzdarboties un kopā ar aktieri izspēlēt šo bēdu lugu. Iestudējums robežojās ar lekciju, sarunu un lugas analīzi, vērsa skatītāju uzmanību pie dramaturģijas kā literatūras veida un traģēdijas kā dramaturģijas žanra, un aicināja uz kopīgu refleksiju par ētiskiem jautājumiem, kas skar vecāku un bērnu, draugu un mīļoto cilvēku attiecības.

Bet fonda “Viegli” izglītības programmas “Ziedoņa klase” attālinātās nodarbībās “Es un Imants Ziedonis “Dzirnakmeņos””, Ventspils Tehnikuma audzēkņi iepazina savu un Imanta Ziedoņa personību vienlaikus divās vidēs – virtuālā un reālā. Virtuālajā Ziedoņa muzejā (e-Dzirnakmeņi), darbojoties komandās, dalībnieki, izmantojot iepriekš iegūtās zināšanas un pielietojot radošo domāšanu, risināja vienu no mājas noslēpumiem, pētot gan priekšmetus telpās, gan iepazīstot mājā piedzīvotos notikumus.

Pirms un pēc pasākumiem organizētās pārrunās, audzēkņiem bija iespēja kopīgi dalīties gaidās, iespaidos, pārdomās.

Sagatavoja:
Ventspils Tehnikuma projektu vadītāja
Inta Reinholde
Tālrunis: +371 263 467 37
E-pasts:

Dalīties: