Karjeras nedēļa 2021 Ventspils Tehnikumā - VENTSPILS TEHNIKUMS

Karjeras nedēļa 2021 Ventspils Tehnikumā

Karjeras nedēļa 2021 Ventspils Tehnikumā

Karjeras nedēļa 2021

No 11.-15.oktobrim visā Latvijā, arī Ventspils Tehnikumā tiešsaistē norisinājās Karjeras nedēļa, kura šogad bija veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru.

Karjeras nedēļas laikā notika vairāki Ventspils Tehnikuma organizētie karjeras atbalsta pasākumi.

11.oktobrī tika organizēts tiešsaistes pasākums „Iepazīsti uzņēmumu”. Nodarbību laikā Ventspils Tehnikuma 1. un 2.kursu automehāniķiem un mašīnbūves tehniķiem bija iespēja vairāk noskaidrot par AS “Air Baltic Corporation” ikdienas darbu un iegūt vērtīgu informāciju par prakses/darba iespējām kompānijā, savukārt topošie datorsistēmu un programmēšanas tehniķi varēja tikties ar “Accenture” pārstāvjiem, uzzināt par darba specifiku un IT karjeras attīstības iespējām, kā arī iegūt informāciju par prasmēm un iemaņām, kādas nepieciešamas strādājot tehnoloģiju uzņēmumā.

13.oktobrī tika organizētas vairākas tiešsaistes tikšanās ar nozares speciālistiem, kuri stāstīja par sava darba specifiku, pieredzi un izaugsmi, lai iedvesmotu jauniešus par savas izvēlētās profesijas iespējām un izaugsmi darba tirgū, sasaistot to ar Karjeras nedēļas tēmu “IKT tavai karjerai” un parādot, kā IKT prasmes tiek integrētas citās profesijās. Dalīties savos pieredzes stāstos tika aicināti Pašvaldības SIA “Ventspils Reiss” galvenais inženieris Reinis Rasa, SIA „Elektriķis” valdes priekšsēdētājs Dzintars Salmiņš un tūrisma aģentūras “Tobago” gide  Iveta Rīvāne.

Sekmējot Ventspils un Ventspils novada vispārizglītojošo skolu 9.klašu audzēkņu interesi par Ventspils Tehnikumā piedāvātajām izglītības programmām un mācību iespējām, 15.oktobrī notika Ventspils Tehnikuma organizētā “Tiešsaistes informācijas diena”. Pasākuma laikā Ventspils Tehnikuma pedagogi, darbinieki un izglītojamie informēja 9.klašu audzēkņus par Ventspils Tehnikuma studiju iespējām, uzņemšanas nosacījumiem, prakses iespējām, studentu ikdienas gaitām, kā arī atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem.

Lai izzinātu šī gada Karjeras nedēļas tēmu, tās laikā notika vairāki VIAA īstenotie centrālie pasākumi:

11. oktobrī tiešsaistes diskusijā vecākiem “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?” pārrunāja, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas,

12. oktobrī jauniešu diskusijā “Iedvesmas stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē?” pieredzes stāstos dalījās profesionāļi, kuri darbojas IKT nozarē.

Savukārt no 14. līdz 15. oktobrim vidusskolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus hakatonā, meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām palīdzēt jauniešiem efektīvi risināt dažādus karjeras jautājumus.

Informāciju sagatavoja:
Rita Zingberga
Ventspils Tehnikuma pedagogs – karjeras konsultants
E-pasts:

Dalīties: