No Vācijas ar jaunām zināšanām un praktisku pieredzi atgriezušies Ventspils Tehnikuma izglītojamie - VENTSPILS TEHNIKUMS

No Vācijas ar jaunām zināšanām un praktisku pieredzi atgriezušies Ventspils Tehnikuma izglītojamie

No Vācijas ar jaunām zināšanām un praktisku pieredzi atgriezušies Ventspils Tehnikuma izglītojamie

Ventspils Tehnikuma “Autotransporta” izglītības programmas 10 izglītojamie kopā ar pavadošo personu Žannu Blaževiču, Erasmus+ projekta “Personu mācību mobilitāte VET” ietvaros, veiksmīgi aizvadījuši 12 dienu praksi, attīstot savas prasmes un gūstot praktisku pieredzi metālapstrādes jomā.

Ventspils Tehnikums lepojas ar saviem izglītojamajiem un sveic viņus ar sekmīgu Erasmus+ prakses mobilitātes pabeigšanu. Mācību mobilitāte uz Šverīni, Vāciju tika īstenota laikā no 2023. gada 6. marta līdz 17. martam. Izglītojamie piedalījās mācībās Šverīnes mācību centrā, kur viņiem bija iespēja strādāt ar dažāda veida metālapstrādes tehniku, un iepazīties ar tās procesiem gan praktiskās, gan teorētiskās apmācībās, kam sekoja 10 kategoriju metināšanas eksāmens. Tika pilnveidotas zināšanas arī par darba drošību, elektromobiļiem, MIG/MAG u.c. metināšanas veidiem, kā arī veikta individuāla apmācība darbā ar pusautomāta metināmo aparātu.

Mobilitātes programma ne tikai ļāva izglītojamiem iegūt praktisko pieredzi un tehniskās iemaņas savas karjeras nākotnes izaugsmei, bet arī sniedza iespēju iedziļināties vācu kultūrā un valodā – komunicējot ar vietējiem iedzīvotājiem, apskatot pilsētas un iepazīstot Vācijas vēsturi un tradīcijas.

Dalībnieku iespaidi:

Teodors Frīdenbergs par šo Erasmus+ braucienu: “Paldies komandai un arī kursa biedriem par šo jautro un pieredzes piepildīto braucienu. Mācoties metināt Vācijā, iemācījāmies arī mazliet vācu valodu un vāciešu darba kultūru. Vācijā iepazinām metināšanu no vairākiem skata punktiem, kā arī brīvajā laikā pētījām pilsētas un rajonus. Lai arī sākumā bailīgi aizbraucām uz šo tālo zemi, 2 nedēļas vēlāk mājās vēl negribējās braukt, jo katra diena bija jautrības un zinību piepildīta.”

Endrijs Lībergs dalās savos iespaidos: “Erasmus+ mācību brauciens man bija kas jauns un aizraujošs. Šis projekts man sniedza lielisku iespēju apskatīt atpazīstamus objektus Vācijā, kā arī mūsu pilsētu Šverīni, un tās centru, kā arī uzlabot savas valodu zināšanas un komunikācijas prasmes. Projekts deva man lielisku iespēju labāk iepazīt darba jomu, kurā man jau ir maza pieredze. Gribu pateikt milzīgu paldies un ļoti novērtēju, ka man tika dota šī fantastiskā iespēja!”

Raksts turpinās pēc foto galerijas

Nila Jansona pārdomas par mobilitāti: “Paldies par šo Erasmus+ mobilitāti uz Vāciju, viss bija ļoti labi pārdomāts, šo 2 nedēļu laikā paspēju iegūt daudz vairāk zināšanu un lielāku pieredzi metināšanā, iepazinu vēl vairāk savus kursa biedrus. Liels paldies skolotājai, kura mūs pieskatīja un izdomāja interesantos un foršos braucienus uz citām pilsētām, lai iepazītu vairāk vietējo kultūru.”

Elīnas Āpses  piedzīvotais mobilitātē: “Paldies jums par šo lielisko iespēju piedalīties Erasmus+  mobilitātē. Šajā 2 nedēļu laika periodā ieguvu fantastiskas metināšanas prasmes, apguvu vācu kultūru un mācību programmu. Mobilitāte palīdzēja man vairāk saliedēties ar kursabiedriem, apgūt mazliet vācu valodu. Šis ceļojums tiešām bija izcils, ļoti jautri un interesanti braucieni uz Hamburgu, Lūbeku un Šverīnas centru. Protams liels paldies arī skolotājai Žannai par pacietību un jautri pavadīto laiku!”

Mobilitāte īstenota Erasmus+ (KA1) projekta “Personu mācību mobilitāte VET” ietvaros un ir notikusi pateicoties Eiropas Savienības fondu finansējumam. Projekts Nr. 2022-1-LV01-KA121-VET-000057511.

Sagatavotājs:
Ralfs Ērkšķis
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītājs
E-pasts:

Dalīties: