Valsts svētku mēnesī Latvijas skolas soma piedāvājumā koncertlekcija "Dzeja un mūzika" - VENTSPILS TEHNIKUMS

Valsts svētku mēnesī Latvijas skolas soma piedāvājumā koncertlekcija “Dzeja un mūzika”

Valsts svētku mēnesī Latvijas skolas soma piedāvājumā koncertlekcija “Dzeja un mūzika”

2021.gada novembrī, Latvijas svētku mēnesī, Ventspils Tehnikums ar kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma atbalstu stiprinājis jauniešu nacionālo pašapziņu, piedāvājot jaunu koncertlekciju  “Dzeja un mūzika” par latviešu dižākajiem un iemīļotākajiem dzejniekiem, un to, kā viņu darbu varam satikt arī mūzikā.

Aleksandrs Čaks, Rainis, Imants Ziedonis, Aspazija, Vizma Belševica, Klāvs Elsbergs, Ojārs Vācietis – koncertlekcijas spožākās personības, kuras bija tas gods attālināti iepazīt arī Ventspils Tehnikuma audzēkņiem. Kopīgi tika meklētas atbildes uz jautājumiem – Kuri komponisti ir rakstījuši mūziku ar šo rakstnieku dzejas rindām, un kā veidojās sadarbība starp šīm mākslām? Stundas ietvaros nodarbībā ne tikai iepazinām dzejniekus, skanot skaistākām dziesmām ar aplūkoto dzejnieku tekstiem, bet tika arī apmeklēti dzejnieku muzeji un sarunās ar muzeju speciālistiem rastas atbildes uz dažādiem jautājumiem.

Koncertlekcijas laikā skanēja Jāņa Lūsēna, Zigmāra Liepiņa, Raimonda Paula, Kaspara Dimitera un citu Latvijas komponistu mūzika.

Paldies sakām gan Latvijas skolas somas kūrētājiem, gan izzinošās koncertlekcijas vadītājam-dziedātājam Mikum Abaroniņam.

Pirms un pēc pasākumiem organizētās pārrunās, audzēkņiem bija iespēja kopīgi dalīties gaidās, iespaidos, pārdomās.

Paldies Ventspils Tehnikuma latviešu valodas un literatūras skolotājai G.Jansonei par atsaucību, mudinot jauniešus piedalīties un izmantot iespēju baudīt kultūras pasākumus.

Sagatavoja:
Ventspils Tehnikuma projektu vadītāja
Inta Reinholde
Tālrunis: +371 263 467 37
E-pasts:

Dalīties: