Ventspils Tehnikuma pedagoģes apmeklē Erasmus+ kursus Vācijā - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikuma pedagoģes apmeklē Erasmus+ kursus Vācijā

Ventspils Tehnikuma pedagoģes apmeklē Erasmus+ kursus Vācijā

Erasmus+ mācību mobilitātēs piedalījās pedagoģes Žanna Blaževiča un Anda Brikaine, lai apmeklētu vācu valodas kursus no 2022.gada 27.jūnija – 8.jūlijam, Vācijā, Heildeberg pilsētā. Projekta dalībniecēm kursos bija iespēja pilnveidot un nostiprināt zināšanas vācu valodas A2 un B2 līmeņa kursos, iepazīt Vācijas kultūru un valsts vēsturi.

Ventspils Tehnikuma pedagoģes pēc mācību mobilitātes brauciena dalījās savās pārdomās par iegūto pieredzi un gūtajām atziņām:

“Kursos vācu valodu apguva cilvēki no visas pasaules, bija dalībnieki no Japānas, Taizemes, Ķīnas, Turcijas, Kazahstānas, Hondurasas, Čehijas, Spānijas un Ukrainas. Nodarbībās gatavojāmies vācu valodas eksāmeniem, tika nostiprinātas klausīšanās, runāšanas, rakstīšanas prasmes un vārdu krājums, īpaša uzmanība pievērsta gramatikai.

Raksts turpinās pēc foto galerijas

Piedalīšanās Erasmus+  projektā deva ļoti noderīgu pieredzi attīstīties savā nozarē. Bija lieliska iespēja komunicēt ar dažādu valstu pārstāvjiem, iegūt starpkultūru pieredzi grupu darbos. Bija arī iespējams uzkrāt pieredzi, kā organizēt mācību procesu stundu laikā.

Mobilitātes laikā bija iespēja iepazīt Vācijas dabu un kultūrvēsturisko mantojumu:

  • Heidelbergas pili, Svētā gara un Svētā Pētera baznīcas, ērģeļmūzikas koncertu
  • Königstuhl – vai King’s Seat (kalns, kas sasniedz 567 metrus un paver iespaidīgus skatus līdz Reinas ielejai)
  • Doties ar kuģīti pa Necar upi
  • Elcas pili (izcilākā bruņinieku pils Vācijā) un Švecingenes pils kompleksu
  • Kohemas pilsētu (tā atrodas vienā no iecienītākajiem reģioniem Vācijā, kurā cēli slejas 11.gadsimtā celtā Kohemas pils).” (Žanna Blaževiča)

“Nodarbības pasniedza zinoši un saprotoši pedagogi. Iepazinu daudzus atsaucīgus un pozitīvus cilvēkus! Mācību procesā bija daudz mājasdarbi, kurus katru reizi pārbaudīja, tas palīdzēja nostiprināt apgūtās zināšanas. Heidelberg pilsētā ir dzīvīga atmosfēra, izskatījās kā īsta studentu pilsēta. Apmeklējām kolēģes Žannas minētos tūrisma objektus, kā arī Filozofu taku, no kuras pavērās brīnišķīgs skats uz pilsētu.

Ieguvu labu ieskatu, kā tiek organizēts mācību process Vācijā. Personīgajai attīstībai guvu vācu valodas zināšanas, kuras paver iespēju redzēt un dzirdēt vairāk. Paldies par iespēju piedalīties projektā.” (Anda Brikaine)

Mācību mobilitātes uz Vāciju bija noslēdzošās aktivitātes šajā projektā, izvērtējot paveikto, jāpiekrīt Aristoteļa domai: “Prāta izglītošana bez sirds izglītošanas nav izglītība vispār.”

Kursu īstenošana Erasmus+ projektu “Skolas personāla kompetenču un darba kvalitātes paaugstināšana” Nr.2020-1-LV01-KA101-077334.

Informāciju sagatavoja
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītāja
Ieva Krūmiņa
E-pasts:

Dalīties: