Aizvadīta jau desmitā karjeras nedēļa - VENTSPILS TEHNIKUMS

Aizvadīta jau desmitā karjeras nedēļa

Aizvadīta jau desmitā karjeras nedēļa

Visā Latvijā šogad no 17. līdz 21. oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem. Veicinot skolēnu, pedagogu, vecāku un ikviena izpratni par uzņēmējspējām – jauniešu superspējām, šī gada Karjeras nedēļa aizvadīta ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!”.

Karjeras nedēļā notika vairāki VIAA organizētie pasākumi, kurus varēja vērot tiešsaistē.
20. oktobrī plkst. 13.00 tiešsaistes diskusijā jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?” eksperti, darba devēji un jaunieši pārrunāja nākotnes profesijās pieprasītākās spējas, prasmes un kompetences, kā arī diskutēja par skolā un ārpus tās piedāvātajām iespējām  un to nozīmi jauniešu personības attīstīšanā. Savukārt plkst. 19.00 diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?” pedagogi, karjeras konsultanti, dažādu jomu speciālisti kopā ar vecākiem pārrunāja, kā vecākiem aizņemtajā ikdienā saprast bērna intereses, talantus un spēcīgās puses. Diskutēja arī par pedagogu un vecāku sadarbību bērna spēju un prasmju atklāšanā un attīstīšanā.

Karjeras nedēļas ietvaros arī Ventspils Tehnikumā tika organizētas vairākas mācību ekskursijas uz vietējiem nozares uzņēmumiem un tikšanās ar to pārstāvjiem.

Raksts turpinās pēc foto galerijas

Ventspils Tehnikums vēlas izteikt sirsnīgu paldies visiem sadarbības partneriem un uzņēmumiem par ieinteresētību, atsaucību un atbalstu pasākumu īstenošanā, sniedzot iespēju jauniešiem ieskatīties nozares speciālistu darba ikdienā, iepazīties ar viņu pieredzi un izaicinājumiem, kā arī uzzināt par savām prakses un darba iespējām.

Īpaši sirsnīgs paldies SIA “TestDevLab”, SIA “Ventspils Reiss”, SIA “Metup”, SIA “Ventspils Siltums”, koncertzāle “Latvija”, Pasiekstes Vējdzirnavas, “Accenture”, kafejnīca “Ostas 23”, viesu nams – kempings “VentasKrasti”, Ventspils zinātnes centrs VIZIUM, restorāns “Tex-Mex Republic”, SIA “ARD EOLTAS”, pašnodarbināta persona Elīss Priede, SIA “HansaMatrix” un SIA “Ūdeka”.

Ventspils Tehnikums ir gandarīts, ka Ventspils uzņēmumi ir atvērti sadarbībai gan mācību ekskursijām, gan izglītības procesa un satura uzlabošanai nākotnē.

Pēc mācību ekskursijām un tikšanās ar to pārstāvjiem audzēkņi sniedza pozitīvas atsauksmes par īstenotajiem pasākumiem Karjeras nedēļas ietvaros. Apkopojot audzēkņu sniegtās atsauksmes, secinām, ka Karjeras nedēļā jaunieši ir izpratuši dažādu uzņēmumu darbību un to procesus, iepazinušies ar uzņēmēju veiksmes stāstiem, kā arī ieguvuši praktisku ieskatu par apgūstāmo profesiju un nākotnes iespējām. Audzēkņi arī uzsvēra, ka Karjeras nedēļā vērtīgs bija arī kopā pavadītais laiks, lai pielietotu mācību procesā iegūtās zināšanas arī praksē. Mācību ekskursijas ir lielisks veids kā veicināt audzēkņiem izpratni par apgūstamo profesiju.

Izsakām lielu paldies Ventspils Tehnikuma pedagogiem par aktīvu dalību un iesaisti mācību ekskursiju organizēšanā un vadīšanā karjeras izglītības ietvaros.

Papildus informācija:
Rita Zingberga
Ventspils Tehnikuma pedagogs – karjeras konsultants
E-pasts:

Dalīties: