Aizvadīta mobilitātes nedēļa Nīderlandē – izglītojot jauniešus un pedagogus par zaļi domājošu, veselīgu un ilgtspējīgu dzīvesveidu - VENTSPILS TEHNIKUMS

Aizvadīta mobilitātes nedēļa Nīderlandē – izglītojot jauniešus un pedagogus par zaļi domājošu, veselīgu un ilgtspējīgu dzīvesveidu

Aizvadīta mobilitātes nedēļa Nīderlandē – izglītojot jauniešus un pedagogus par zaļi domājošu, veselīgu un ilgtspējīgu dzīvesveidu

No 2023. gada 2.oktobra līdz 7.oktobrim Nīderlandes pilsētā Groningenā notika Erasmus+ projekta “Augu uzturs un sports. Vai tas ir būtisks nosacījums vides ilgtspējībai un cilvēka labsajūtai?” noslēdzošā mobilitāte, kurā piedalījās izglītojamie un pedagogi no Nīderlandes (Alfa koledža), Spānijas (Barselonas sporta institūts) un Latvijas (Ventspils tehnikuma). Ventspils tehnikumu mobilitātē pārstāvēja pedagogs Edgars Zviedrāns un jaunieši – Aksels Prols, Jānis Lancmanis, Pārsla Bogdanova, Maija Šēna un Leila Elamidi.

Mūsu jaunieši kopā ar vienaudžiem no Alfa koledžas un Barselona Sporta institūta piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, piemēram, izaicinot sevi iekštelpu klinšu kāpšanā vai uzvelkot slēpes un iekštelpās imitējot nobraucienu no kalna. Lai pēc tik spilgām pieredzēm atgūtu emocionālo stabilitāti, visi dalībnieki devās uz jogas nodarbību, kur pasniedzējas vadībā apguva jogas pieredzi. Tāpat šķiet neiedomājami, esot Nīderlandē, nedoties izbraucienā ar riteni, baudot pasaules vienu no attīstītākajām velo infrastruktūrām.

“Bija lieliski braukt ar velosipēdu pa pilsētu, sajust, kā sejā sitas svaigs gaiss. Klinšu kāpšana bija biedējoša, bet savas bailes pārvarēju. Lai arī ne visi, tomēr (augu) ēdieni bija pārsteidzoši.”, pieredzē dalās Pārsla Bogdanova.

“Klinšu kāpšana, slēpošanas simulators, bootcamp treniņš ar Nīderlandes jauniešiem, velotūre pa Groningenu gida pavadībā, Alfa koledžas trenera redzējums par jauniešu treniņa procesu un joga parkā svaigā gaisā bija azartiski līdzdalību veicinošas, un visi kā viens tajās piedalījāmies.”, Edgars Zviedrāns.

Noslēdzošajā mobilitātes dienā kultūrpogrammas ietvaros mūsu jaunieši kopā ar pedagogu Edgaru devās apskatīt pasaules slavenās grupas “The Rolling stones” muzeju “Unzipped”, kā arī apskatīja vieno no skaistākajām Eiropas galvaspilsētām – Amsterdamu.

Groningenas mobilitātes fotoattēli

Tāpat visas nedēļas laikā dalībniekiem tika nodrošināts videi un visiem zemes iemītniekiem draudzīgāks uzturs, kura pamatā ir tikai augu izcelsmes produkti.

Augu ēdieni fotoattēlos

Lai iegūtu jaunas un nostiprinātu esošās zināšanas augu uztura jomā, kliedētu dažādus mītus un paplašinātu kulinārās pasaules apvāršņus, Alfa koledža bija sagatavojusi visiem dalībniekiem darbnīcu jeb workshop, kuras ietvaros Hāgas universitātes uztura programmas absolvente Lobke Fāsena (Lobke Faasen) iepazīstināja klausītājus gan ar augu uztura ietekmi uz cilvēka veselību, gan uz mūus planētu kopumā.

“Augu valsts uztura lekcijā, ko pasniedza dietoloģe, lielākoties tika informatīvi pastāstīts, ka arī lietojot uzturā tikai vegāno pārtiku var, un pat ar panākumiem, nodarboties ar sportu augstā līmenī. Lekcijas turpinājumā arī tika izskaidrots kādu, diemžēl, drausmīgu ietekmi atstāj gaļas un to izstrādājumi ražošana zemeslodei. Lika aizdomāties.”, Edgars Zviedrāns dalās ar savām atziņām par dietoloģes izglītojošo lekciju.

“Uzņemšana bija ideāla, aktivitātes interesantas, Ventspils tehnikuma komanda satriecoša. Īsā laika periodā spēju iemīlēju Groningenu un kopumā mobilitātes laiks paskrēja nemanot, tas tika pavadīts lieliski!”, pieredzē dalās Maija Šēna.

“Sportiskās aktivitātes apvienojām ar augu valsts uzturu, kas arī bija jauna pieredze. Interesanti ēdieni, jaunas garšas un iespējams, ka kāds ēdiens būs uz palikšanu arī manā ikdienā! Ja man jautātu, kas man patika, tad es teiktu, ka viss! Un ja kādu citu reizi tiktu piedāvāts piedalīties līdzīgā projektā – noteikti no šādas iespējas neatteiktos. Paldies Ventspils Tehnikumam un tās projektu nodaļai par šo iespēju un lieliski noorganizēto mobilitātes ceļojumu!”, Edgara Zviedrāna atziņa par mobilitātes pieredzi.

Mobilitāte īstenota Erasmus+ stratēģiskās partnerības (KA2) projekta “Augu uzturs un sports. Vai tas ir būtisks nosacījums vides ilgtspējībai un cilvēka labsajūtai?” ietvaros un ir notikusi pateicoties Eiropas Savienības fondu finansējumam.

Projekts Nr. 2021-2-LV01-KA210-SCH-000049347


Informāciju sagatavoja:
Elvis Binders-Čoders
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītājs
E-pasts:

Dalīties: