Īstenotas trīs meistarklases “Dziesma vairo emocijas jeb soli tuvāk DZIESMU SVĒTKIEM”

Īstenotas trīs meistarklases “Dziesma vairo emocijas jeb soli tuvāk DZIESMU SVĒTKIEM”

Īstenotas trīs meistarklases “Dziesma vairo emocijas jeb soli tuvāk DZIESMU SVĒTKIEM”

VENTSPILS TEHNIKUMA MEISTARKLASES

No 2021. gada 14. līdz 18.jūnijam Ventspils Tehnikums nodrošināja Ventspils pilsētas jauniešiem un mūzikas pedagogiem 3 iedvesmojošas meistarklases tiešsaistē ar mūzikas jomas ekspertiem.

Šajā neparastajā laikā, kad XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norise ir paredzēta “e-dziesmusvētku” formātā, Ventspils Tehnikums ciešā sadarbībā ar idejas iniciatoru un meistarklašu moderatoru Intu Teterovski organizēja 3 meistarklases ar koru mūzikas ekspertiem:

  • 14.jūnijā dalībnieki piedalījās meistarklasē ar koru mūzikas profesionāli Romānu Vanagu, kurš dalījās ar savu pieredzi koru vadīšanas padomos un sniedza vērtīgu ieskatu mūzikas pasaulē.
  • 16.jūnija meistarklasē “The Sound Poets” solists Jānis Aišpurs iepazīstināja ar savas karjeras aizsākumiem, tai skaitā motivējot jauniešus ar stāstījumu par mūzikas lomu viņa dzīvē.
  • Noslēdzošajā meistarklasē 18.jūnijā meistarklašu dalībnieki guva ieskatu mūzikas pedagoga un diriģenta Edgara Vītola daudzšķautņainajā personībā un plašajās zināšanās mūzikas jomā.

Meistarklašu laikā bija iespēja apgūt mūzikas materiālu, dziedāšanas tehnikas un skatuves kultūru, tai skaitā izprast saliedēšanās un komandas darba aktivitātes. Koru mūzikas profesionāļi dalījās pieredzē ar Ventspils jauniešiem un Ventspils mūzikas pedagogiem, koncertmeistariem un koru vadītājiem.

Dalībnieki meistarklašu novērtējuma aptaujā uzsvēra, ka ir uzzinājuši jaunas un noderīgas zināšanas gan mūzikas jomā, gan e-dziesmu svētku norises organizatoriskajos aspektos (detalizētu ieskatu sniedza E.Vītols), kā arī anketās minēts, ka labprāt piedalītos vēl citās šāda veida personīgās tikšanās reizēs tiešsaistē ar koru mūzikas profesionāļiem.

Visi pasākuma  dalībnieki saņems apliecības par meistarklašu apmeklējumu. Liels paldies ikvienam, kas atrada laiku piedalīties un paplašināt savu redzesloku!

Projektu finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība, finansējums saņemts Ventspils Kultūras centra rīkotajā projektu konkursā.

Dalīties: