Foto atskats no Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienas svinībām - VENTSPILS TEHNIKUMS

Foto atskats no Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienas svinībām

Foto atskats no Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienas svinībām

FOTO: Edgars Zviedrāns

Pagājušajā nedēļā, 3. maijā, Ventspils Tehnikuma stāvlaukumā ar svinīgu uzrunu un koncertu, skaisti klātu galdu ar tradicionālajiem latviešu ēdieniem un dzērieniem, darbošanos tematiskajās darbnīcās, kā arī Zemessargu klātbūtni, tika atzīmēta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 33. gadadiena.

Pasākums tika atklāts ar Ventspils Tehnikuma 2. kursa izglītojamās Pārslas Bogdanovas dzejas lasījumu un Latvijas Republikas himnu “Dievs, svētī Latviju!”.  Pēc himnas ar svinīgu uzrunu uzstājās Ventspils Tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere-Davidova, bet pēc mirkļa ar muzikālu priekšnesumu svētku sajūtu turpināja radīt Ventspils tehnikuma koris ar tā kormeistari Madaru Ivanu, izpildot Jāņa Lūsēna “Es neesmu dubļus bridis”, Zigmāra Liepiņa “Teci, saulīt” un Raimonda Paula “Cielaviņa”.

Izskanot pasākuma muzikālajai daļai, zaļā gaisma tika dota dažādām tematiskajām darbnīcām, kurās bija iespējams pārbaudīt savas zināšanas par Latviju viktorīnā “Latvijas nozīmīgākie vēstures notikumi un fakti”, uzrakstīt vai uzzīmēt savas sajūtas par Latviju kopīgā zīmējumā uz Latvijas kontūras “Mēs veidojam Latviju”, kā arī ar virtuālās realitātes tehnoloģiju palīdzību piedalīties “Latvijas dziesmu svētkos” vai izbraukt “Biķernieku trasi”. Papildus darbnīcām ārpus telts savu “posteni” bija izveidojuši 46. kājnieku bataljona zemessargi, kuri priecēja jauniešus ar savu klātbūtni, tehnisko aprīkojumu un ekipējumu, bet SIA Tomega pārstāvis Edgars Timofejevs bērniem un jauniešiem deva iespēju izmģināt savas prasmes vadot robotus.

Lai remdētu izsalkumu un slāpes, Ventspils Tehnikuma ēdienu meistari un skolotāji Uldis Ernstsons un Anta Garbare kopā ar restorānu pavāru 1. kursa jauniešiem bija sarūpējuši dažādus latviešu tradicionālos ēdienus (plātsmaizi, pīrādziņus, rudzu maizi ar riekstiem un augļiem) un siltu tēju, kas vēja ieskautajā stāvlaukumā ar īpašu mūsu pedagoģes Ilzes Abriņas scenogrāfiju un Ventspils tehnikuma pavāru 2. kursa izglītojamo iznācienu tika pasniegti pasākuma apmeklētājiem. Par skaisto un svinīgo galda klājumu šoreiz parūpējās floriste Ilzes Krekovska kopdarbā ar Ilzi Abriņu.

Pēc ēdienu un dzērienu baudīšanas bija īstais laiks, lai izkustētos, tāpēc uz skatuves tika aicināti vienmēr enerģiskie Ventspils popgrupas “Jūras akmentiņi” jaunieši, kuri savas vadītājas Lūcijas Boitmanes uzraudzīti izpildīja gan emocionālas un smeldzīgas, gan enerģijas un atraktīvas latviešu dziesmas. Mūziķu uzstāšanās tika papildinātas arī ar Ventspils tehnikuma izglītojamo dzejas lasījumiem, bez Pārslas Bogdanovas dzeju lasīja arī Melisa Mišina un Uldis Žukovskis.

Pasākuma noslēgumā čaklākajiem un veiksmīgākajiem darbnīcu apmeklētājiem un erudītākajiem viktorīnas dalībniekiem tika pasniegtas Ventspils Tehnikuma sarūpētas dāvaniņas.

Svētkus šogad apmeklēja bērni un jaunieši gan no Ventspils tehnikuma, gan Ventspils Centra sākumskolas, pulcējot vairāk nekā 150 bērnus un jauniešus no Ventspils.

Pasākums tika īstenots Ventspils valstspilsētas domes Kultūras centra projektu konkursa atbalstīta projekta “Lai baltās darbdienās balti svētki ir” ietvaros. Projektu līdzfinansē Ventspils valstspilsētas dome.

Informāciju sagatavoja:
Elvis Binders-Čoders
Ventspils Tehnikuma projektu vadītājs
E-pasts:

Dalīties: