Karjeras atbalsts aprīlī - VENTSPILS TEHNIKUMS

Karjeras atbalsts aprīlī

Karjeras atbalsts aprīlī

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros īstenotās aktivitātes aprīlī:

  1. Piedalīšanās Prakse.lv organizētajos “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa 2022” tiešsaistes pasākumos
  2. Ekskursiju organizēšana potenciālajiem izglītojamiem Ventspils Tehnikumā
  3. Izstādes “AUTO 2022” apmeklējums

     Aprīļa mēnesī Ventspils Tehnikuma jauniešiem karjeras portāla “Prakse.lv” rīkotā projekta “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa 2022” ietvaros bija iespēja doties tiešsaistes ekskursijās uz uzņēmumiem, lai tiktos ar lielākiem darba devējiem, izzinātu darba tirgus perspektīvas Latvijā un saņemtu informāciju par prakses iespējām. 5.aprīlī 2.kursa jaunieši, kuri apgūst kvalifikāciju “Programmēšanas tehniķis”, tiešsaistē apmeklēja Atvērto durvju nedēļas pasākumu uzņēmumā Atea Global Services. Kompānijas pārstāvji jauniešus iepazīstināja ar speciālistu ikdienas darbu, bija iespēja dzirdēt veiksmes stāstus un uzzināt vairāk par IT nozares potenciālu. Savukārt 6.aprīlī 1.kursa izglītojamie- topošie mašīnbūves tehniķi tiešsaistes formātā tikās ar Dinex Latvia SIA- vadošo pasaules mēroga inovatīvu izplūdes sistēmu un emisijas produktu ražotāju, uzzināja par uzņēmuma darba specifiku, darbinieku pienākumiem un noskaidroja piedāvātās karjeras iespējas.

     Lai stiprinātu jauno audzēkņu piesaisti profesionālās izglītības ieguvei Ventspils Tehnikumā un veicinātu mācību iestādes atpazīstamību, aprīļa mēnesī tika organizētas ekskursijas potenciālajiem tehnikuma audzēkņiem. Jauniešiem bija iespēja iepazīt Ventspils Tehnikuma mācību telpas, iegūt informāciju par tehnikumā apgūstamajām profesijām, apskatīt dienesta viesnīcu, iepazīties ar sporta un atpūtas iespējām, kā arī uzdot interesējošos jautājumus. Apmeklētāji tikās gan ar mācību priekšmetu pedagogiem, gan ar skolas vadību. Ekskursijām tika pieteikti gan klases, gan individuālie apmeklējumi. Apskatīt skolu bija ieradušies arī audzēkņi no citiem novadiem- Rīgas, Jelgavas, Kuldīgas utt.

     Veicinot audzēkņu motivāciju apgūt izvēlēto profesiju un parādīt nozares jaunākās tendences, tehnoloģijas un to risinājumus, 2022.gada 29.aprīlī programmas “Autotransports” audzēkņi devās uz izstādi “AUTO2022”. Izstādes laikā jaunieši varēja apskatīt un iepazīties ar jaunākajiem automobiļu modeļiem, dažādiem auto tūninga šedevriem, sporta spēkratiem, autoservisa aprīkojumu, kā arī uzzināt visas auto aktualitātes. Audzēkņi atzinīgi novērtēja iespēju apmeklēt izstādi Ķīpsalā, jo tās laikā varēja iepazīties ar nozares uzņēmuma spektru, potenciālajiem darba devējiem un iegūt informāciju par prakses iespējām kādā no pārstāvētajiem uzņēmumiem un nodibināt kontaktus.

Informāciju sagatavoja:
Rita Zingberga
Ventspils Tehnikuma pedagogs – karjeras konsultants
E-pasts:

Dalīties: