Latvijas skolas somas pasākumi Tehnikuma audzēkņiem - VENTSPILS TEHNIKUMS

Latvijas skolas somas pasākumi Tehnikuma audzēkņiem

Latvijas skolas somas pasākumi Tehnikuma audzēkņiem

Izmantojot kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma daudzveidīgo piedāvājumu, nolūkā stiprināt jauniešu nacionālo pašapziņu, saglabāt vienotību valsts svētku svinēšanas tradīcijās, kā arī aktualizējot tēmas, kuras skar ikvienu jaunieti, Ventspils Tehnikuma audzēkņi ir piedalījušies dažādos kultūras pasākumos.

Skolas somas aktivitātes aizsākās ar koncertizrādi “Es mīlu Tevi, Latvija!”. Tehnikuma aktu zālē 2. maijā valdīja patiesi muzikāla svētku noskaņa. Dziesmu spēles laikā tika pētīts Latvijas mantojums estrādes mūzikā, uzzinātas jaunas lietas ne tikai par Latvijas muzikālo mantojumu, bet arī citām kultūras vērtībām, iepazīta mūsu folklora, noskaidrots, kā latvieši svin svētkus dažādos novados.

Mūsu mantojums ir ne tikai estrādes mūzika un folklora – tas ir arī sports un mūsu sportistu panākumi plašajā pasaulē, tādēļ 5. maijā audzēkņi devās uz “KinoRio”, lai skatītos kinofilmu “No Ghetto Līdz Olimpiskajam Zeltam”. Tas ir stāsts par motivāciju, neatlaidību, darbu un panākumiem. Kinofilmas noskatīšanās ļāva katram skatītājam piemērīt olimpiskās medaļas spožo un arī smago pusi. Ticība, nodevība, skatītāju apbrīns un pagrieztas muguras – piedzīvotas daudz emocijas, kas šo pelnrušķītes stāstu ļāva noslēgt ar pasaulē augstāko sportisko atzinību. Latvijas 3×3 basketbola izlase Tokijā guva vēsturisku panākumu, finālspēlē pārspējot Krievijas Olimpiskās komitejas komandu un izcīnot olimpisko zeltu.

Raksts turpinās pēc foto galerijas

Savukārt, literatūras mantojumu bija iespējams iepazīt un baudīt Ērika Vilsona monoizrādē – R. Blaumanis “Pazudušais dēls”, kas notika 10. maijā. Izrādes ietvaros ar skolēnu līdzdalību tika izspēlēta Rūdolfa Blaumaņa bēdu luga „Pazudušais dēls”. Ērika Vilsona vadītā saruna un lugas analīze aicināja uz kopīgām pārdomām par mums visiem tik svarīgajiem ētiskiem jautājumiem, kas skar vecāku un bērnu, draugu un mīļoto cilvēku attiecības.

Lai iepazītu Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes vizuālajā mākslā un dizainā, tika izmantots arī Ventspils digitālā centra piedāvājums – mūsu audzēkņi 10., 11. un 19. maijā piedalījās radošajās nodarbībās “3D mākslas darbnīca”  un “Digitālā video darbnīca”. Darbnīcās audzēkņi papildināja savas zināšanas par Latvijas mākslas norisēm, izzināja gan Latvijas mākslas vēsturisko mantojumu, guva ieskatu laikmetīgajā mākslā. Nodarbībā mākslas un dizaina speciālista vadībā tika iepazīti mākslas  darbi digitālajās versijās, kā arī analizēja kino darbus un veidoja oriģinālus digitālā video darbus, kas tematiski saistījās ar analizētajiem kino darbiem.

Kopējais Latvijas skolas somas pasākumu apmeklētāju skaits sasniedza 507 dalībniekus.

Informāciju sagatavoja:
Evita Roģe
Ventspils Tehnikuma
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalīties: