Ventspils Tehnikuma audzēkņi bauda kultūras pasākumus attālināti - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikuma audzēkņi bauda kultūras pasākumus attālināti

Ventspils Tehnikuma audzēkņi bauda kultūras pasākumus attālināti

Arī 2021./2022.mācību gads ir aizsācies ar lieliskiem kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma piedāvājumiem Ventspils Tehnikuma audzēkņiem.

29.oktobrī ar Ērika Vilsona monoizrādi “R.Blaumaņa Nezāle” audzēkņiem tika vēlreiz “lasīts” rakstnieka darbs un mēģināts atbildēt uz virkni jautājumu –  Kas man, šodienas cilvēkam, apsēstam skrējienā no punkta „A” uz punktu „B”, tur būtu meklējams? Ko jaunu, nezināmu es tur varētu atrast? Mīlestība un gļēvums, uzticība un naids? Pašcieņa, pašlepnums un nodevība, pret sevi, pret sev tuvākiem. Iestudējums robežojās ar lekciju, sarunu un darba analīzi, un aicināja dalībniekus uz kopīgu refleksiju par ētiskiem jautājumiem, kas skar cilvēku attiecības.

Savukārt, 2.novembrī ar Ērika Vilsona monoizrādi „R.Blaumaņa Pazudušais dēls” palīdzību audzēkņiem tika dota iespēja līdzdarboties un kopā ar aktieri izspēlēt šo bēdu lugu. Arī šajā iestudējumā aktieris aicināja audzēkņus uz sarunu un lugas analīzi, diskutējot par ētiskiem jautājumiem, kas skar vecāku un bērnu, draugu un mīļoto cilvēku attiecības, parādot, ka Blaumanis var būt labs sarunbiedrs arī jauniešiem, kuri dzīvo 21.gadsimtā.

Ē.Vilsonam veiksmīgi ir izdevies monoizrādēs vairāk nekā pirms gadsimta tapušās lugas parādīt kā mūsdienu jauniešiem aktuālus dramaturģijas meistardarbus, izmantojot pavisam minimālus resursus.

Pirms un pēc pasākumiem organizētās pārrunās, audzēkņiem bija iespēja kopīgi dalīties gaidās, iespaidos, pārdomās.

Paldies Ventspils Tehnikuma latviešu valodas un literatūras skolotājai G.Jansonei par atsaucību, mudinot jauniešus piedalīties un izmantot iespēju baudīt kultūras pasākumus arī attālināti.

Informāciju sagatavoja:
Inta Reinholde
Ventspils Tehnikuma projektu vadītāja
E-pasts:

Dalīties: