Erasmus+ projekts sniedz jaunas profesionālās zināšanas un prasmes - VENTSPILS TEHNIKUMS

Erasmus+ projekts sniedz jaunas profesionālās zināšanas un prasmes

Erasmus+ projekts sniedz jaunas profesionālās zināšanas un prasmes

Pēc ilgākas pauzes Covid-19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ, izdevās atsākt projekta Erasmus+ “Pieredze un apmācība Eiropā” aktivitātes. Noslēdzošajā Erasmus+ fāzē mācību mobilitātēs devās 27 Ventspils Tehnikuma audzēkņi.

Erasmus+ mēnesi ilgā mācību praksē 14. septembrī uz Portugāli devās pirmā audzēkņu grupa – 9 tūrisma pakalpojuma nozares speciālistes un 1 viesu uzņemšanas dienesta speciāliste. Otrā audzēkņu grupa – 11 datorsistēmu tehniķi mācību mobilitātē uz Portugāli devās 17. septembrī. Savukārt, trešā audzēkņu grupa – 6 automehāniķu sastāvā uz Vāciju devās 9. oktobrī.

Pēc Erasmus+ mācību mobilitātes brauciena audzēkņi dalījās ar savu pieredzi, ieguvumiem un emocijām:

“Erasmus+ mācību brauciena laikā es ieguvu iespēju satikt un iepazīt jaunus cilvēkus, redzēt vietas un apskates objektus Portugālē, kurus vienmēr esmu vēlējusies apskatīt kā arī iepazīt šis valsts kultūru. Personīgi ieguvu lielāku patstāvības sajūtu atrodoties svešā valstī, labākas komunikācijas prasmes ar cilvēkiem, kas palīdzēja uzlabot arī manas angļu valodas zināšanas. Profesionāli ieguvu savu pirmo pieredzi praktizējoties darbā, kas saistīts ar klientu apkalpošanu. Erasmus+ mācību brauciens kopumā sniedza man unikālu iespēju gūt gan nozīmīgu pieredzi, kura man noderēs turpmāk, gan arī neaizmirstamas un patīkamas atmiņas.” (Alma Andersone)

“Piedaloties Erasmus+ programmā var iegūt daudz noderīgas zināšanas un pieredzi, kas palīdzēs ne tikai izzināt sevi un savas vēlmes, bet arī attīstīties savā profesijā.” (Žaklīna Madara Valdmane)

 “Erasmus+ programma  ir ļoti noderīga pieredze. Tā ļāva man izprast savus trūkums, kā arī stiprās puses un vēlmes. Lieliska iespēja paplašināt savu redzes loku, reizē iztestējot savu patstāvību un atbildību. Neaizmirstama pieredze, kas vienmēr paliks atmiņā.” (Anastasija Ņikandrova)

“Erasmus+ programma bija lieliska iespēja baudīt un iepazīt citas valsts kultūru. Šajā laikā izzināju gan sevi, gan savas nākotnes vēlmes. Profesionāli guvu pieredzi aiz viesnīcas un restorāna darbības aizkulisēm, darba ētiku, iemācījos daudzas frāzes portugāliski.” (Elīna Renāte Floresa-Ernandesa)

“Braucienu uz Portugāli ļoti izbaudīju, patika tās daba un cilvēki. Uzlaboju angļu valodas prasmes, apguvu WordPress pamatus. Guvu tikai labas atmiņas.” (Ričards Banders)

“Es iemācījos daudz ko jaunu par mājaslapu veidošanu un dizainu. Bija ļoti laba iespēja redzēt apskates objektus, kurus iepriekš neesmu redzējusi, piemēram, Eiropas tālākais rietumu punkts bija ļoti skaists. Iepazīt Portugāli, un tās kultūru.” (Alens Eliass Grīnvalds)

“Šī programma ir labs veids kā izprast savas prasmes. Erasmus+ pieredze man sniedza izpratni darba ikdienā. Esmu pateicīga programmai par jaunām, neaizmirstamām atmiņām, kā arī iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus.” (Beāte Sergejeva)

“Erasmus+ braucieni ir lielisks veids, kā iegūt jaunu pieredzi, iegrimt citās kultūrās un salīdzinoši īsā laika posmā iegūt ļoti daudz jaunu un noderīgu zināšanu. Gan šī, gan iepriekšējās Erasmus+ pieredzes manā profesionālajā izaugsmē ir devušas ļoti daudz.” (Alita Šļunceva)

Pieredzi guva ne tikai audzēkņi, bet arī pavadošie pedagogi. Datorsistēmu tehniķu grupas pedagogs Alberts Kozlovs arī dalījās ar iespaidiem no Erasmus+ mācību mobilitātes: “Projekta partneri bija par visu padomājuši, mācību process bija kvalitatīvi nodrošināts. To arī atzina paši izglītojamie, viņiem patika mācībās apgūt jaunas zināšanas starptautiskajā vidē un no nozares profesionāļiem. Projekta partneri nodrošināja kvalitatīvu kultūras programmu, gan dažādu apskates objektu apmeklējumu, gan arī Portugāles vēstures iepazīšanu. Manuprāt, šāda veiksmīga sadarbība var turpināties arī nākamos gadus.”

Erasmus+ projekta vadītāja Ieva Krūmiņa uzsver: “Šāda starptautiska pieredze sniedz jauniešiem gan profesionālo iemaņu uzlabošanu, gan jaunu personīgo pieredzi. Daudziem audzēkņiem bija iespēja salīdzināt, kā mācību process noris pie mums un kā citur. Šāda pieredze ir vērtīga turpmākajai dzīvei un karjerai!”

Audzēkņi guva daudzpusīgu, vērtīgu un kvalitatīvu mācību pieredzi. Jāatzīmē, ka daudzi no viņiem uz ārzemēm devās pirmo reizi, tādēļ iespaidi un pieredzes ieguvums ir neizmērojams. Arī turpmāk Ventspils Tehnikums organizēs Erasmus+ mācību mobilitātes, lai sekmētu audzēkņu profesionālo izaugsmi un sniegtu starptautisku pieredzi.

Dalīties: