Ventspils Tehnikums pilnveido pieredzi Erasmus+ audzēkņu uzņemšanā - VENTSPILS TEHNIKUMS

Ventspils Tehnikums pilnveido pieredzi Erasmus+ audzēkņu uzņemšanā

Ventspils Tehnikums pilnveido pieredzi Erasmus+ audzēkņu uzņemšanā

Ventspils Tehnikumā jaunas zināšanas gūst ne tikai audzēkņi, bet arī pedagogi un skolas personāls. Aizvadītais mācību gads ir bijis pieredzes bagāts daudzveidīgu Erasmus+ projektu aktivitāšu īstenošanā.

Pavisam nesen, 2022.gada aprīļa un maija mēnesī, pirmo reizi projektu īstenošanas vēsturē, Ventspils Tehnikums pildīja uzņemošās organizācijas lomu diviem inženierkomunikācijas tehniķu audzēkņiem no Kauņas tehniskā profesionālā apmācību centra. Mēnesi ilgā Erasmus+ mobilitātē Domas Ziukas un Dominykas Dulskas apguva nepieciešamās praktiskās iemaņas profesijā, piedalījās ekskursijās un iepazina tuvāk Latvijas kultūru un valodu. Lai gan nereti šķiet, ka  par kaimiņu valstīm daudz kas ir zināms, noskaidrojās, ka audzēkņi pirmo reizi viesojās Ventspils pilsētā. Šis laiks viņiem ļāva iepazīt vairāk Latviju un viņiem šeit ļoti patika, viņi izteica vēlmi šeit atgriezties.

Domas un Dominykas jaunus iespaidus guva Ventspils Tehnikuma darbinieku organizētajās aktivitātēs:

  • Apmeklējot Auto izstādi Rīgā,
  • Izbaudot atrakcijas Ventspils Piedzīvojumu parkā,
  • Iepazīstot Ventspili, Kuldīgu un Staldzeni,
  • Pārbaudot zināšanas viktorīnā par Latvijas vēsturi skolas pasākumā “Lai baltās darbdienās balti svētki ir”,
  • Piedaloties dienesta viesnīcas pankūku cepšanas svētkos,
  • Profesijas ietvaros apmeklējot izglītojošas ekskursijas uzņēmumos Ventspils Pašvaldības SIA “Ūdeka” un SIA “Ventspils Siltums”.

Raksts turpinās pēc foto galerijas

Profesionālo prakses programmu nodrošināja SIA “Ventspils Siltums”. Dažādus āķīgus uzdevumus nozarē sagatavoja būvniecības izglītības nozares pedagogi  Jānis Depše un Kristaps Bērziņš. Ventspils Tehnikuma audzēkņi no grupas IT2020 atbalstīja audzēkņu integrēšanu mācību procesā un 2 nedēļu laikā kopīgi strādāja pie jaunu mācību rezultātu sasniegšanas. Mobilitātes izvērtējuma aptaujā puiši atzina, ka šajā laikā tika uzlabotas viņu profesionālās, valodu, sadarbības, starpkultūru un tehniskās prasmes.

Paldies visiem iesaistītajiem Ventspils Tehnikuma pedagogiem un darbiniekiem par atbalstu un iniciatīvu!

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Krūmiņa
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītāja
E-pasts:

Dalīties: