Uzsākam īstenot starptautisku projektu par veselīgu dzīvesveidu, Covid-19 seku mazināšanu un planētas ilgtspēju - VENTSPILS TEHNIKUMS

Uzsākam īstenot starptautisku projektu par veselīgu dzīvesveidu, Covid-19 seku mazināšanu un planētas ilgtspēju

Uzsākam īstenot starptautisku projektu par veselīgu dzīvesveidu, Covid-19 seku mazināšanu un planētas ilgtspēju

Pagājušajā nedēļā, no 2022.gada 15. jūnijam līdz 18. jūnijam, tika īstenots Erasmus+ projekta “Augu uzturs un sports. Vai tas ir būtisks nosacījums vides ilgtspējai un cilvēka labsajūtai?” atklāšanas pasākums. Projekta mērķis ir piesaistīt un iesaistīt jauniešus ārpus klases sporta aktivitātēs un izglītot par veselīgu, videi draudzīgu un ilgtspējīgu dzīvesveidu un uzturu, lai būtiski palielinātu šo faktoru pozitīvo ietekmi uz viņu personīgo un vides labklājību.

Īstenojot projekta atklāšanas pasākumu un pirmo projekta partneru tikšanos, Ventspils Tehnikums (Ventspils, Latvija)  uzņēma Ventspilī projekta partnerus no Barselonas Sporta institūta (Barselona, Spānija) un Nīderlandes Ziemeļu un austrumu reģionālā izglītības centra, Alfa koledžas (Groningena, Nīderlande).

Tikšanās laikā partneri vienojās par galvenajiem sadarbības principiem, pārrunāja aktivitāšu laika grafiku un galvenos projekta īstenošanas principus. Sekmīgai projekta īstenošanai, strādājot darba grupās, tika sagatavotas anketas, lai noskaidrotu audzēkņu zināšanas par veselīgu dzīvesveidu, Covid-19 seku ietekmi uz psiho-emocionālo un fizisko veselību, kā arī izstrādāti audzēkņu mobilitātes atlases kritēriji.

Raksts turpinās pēc foto galerijas

Papildus, projekta partneriem bija iespēja ne tikai teorētiski pilnveidot savas zināšanas par  veselīgu, videi draudzīgu un ilgtspējīgu dzīvesveidu un uzturu, bet arī pielietot tās praksē – gan izbaudot pilnvērtīgas ēdienreizes (augu uzturs), gan piedaloties sporta aktivitātēs.

Kultūrprogrammas ietvaros kolēģi no Nīderlandes un Spānijas tika iepazīstināti ar Ventspils skaisto un sakopto dabu, viņiem bija iespēja doties braucienā pa Ventas upi ar ekskursiju kuģīti “Hercogs Jēkabs”, noķert vēju matos, dodoties uz Ventspils molu, kā arī ar elektroskūteriem izbraukāt plašo Ventspils veloceliņu tīklu un klātienē apskatīt Ventspils govju parādes eksponātus.

Jau šī gada rudenī sagaidīsim partnerus otro reizi, bet šoreiz jau kopā ar jauniešiem, uz projekta pirmo mobilitāti, kas oktobrī notiks Ventspilī. Būs gan izglītojoši, gan interesanti!

Vairāk par projektu uzzini šeit

Projekts tiek īstenots par Eiropas Savienības finansējumu.

“Šī informācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.”

Informāciju sagatavoja:
Elvis Binders-Čoders
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītājs
E-pasts:

Dalīties: