Audzēkņi gūst daudzveidīgu pieredzi Erasmus+ praksēs Austrijā un Portugālē - VENTSPILS TEHNIKUMS

Audzēkņi gūst daudzveidīgu pieredzi Erasmus+ praksēs Austrijā un Portugālē

Audzēkņi gūst daudzveidīgu pieredzi Erasmus+ praksēs Austrijā un Portugālē

Ventspils Tehnikuma Erasmus+ projekts “Apmācība un prakse Eiropā” sniedza audzēkņiem iespēju doties divos izglītojošos mācību prakses braucienos, kuru laikā  varēja iepazīt tuvāk Austriju un Portugāli.

Erasmus+ mācību mobilitāte uz Austriju īstenota laikā no 2022.gada 16.maija – 16.jūnijam, praksē devās 11 audzēkņi, 3 kvalifikāciju pārstāvji, no tiem: 3 inženierkomunikāciju būvtehniķi, 5 automehāniķi un 2 pavāres. Audzēkņi guva vērtīgu pieredzi praktizējot savas prasmes nozares uzņēmumos Austrijā, iepazīstot kultūru un dodoties ekskursijās tuvākajā apkārtnē.

Savukārt, no 2022.gada 31.maija – 21.jūnijam Portugālē jaunu mācību pieredzi guva 18 audzēkņi, pārstāvot 4 kvalifikācijas: 6 datorisistēmu tehniķi, 5 programmēšanas tehniķi, 1 Viesu uzņemšanas dienesta speciāliste un 6 tūrisma pakalpojumu konsultantes.

Audzēkņi pilnveidoja prasmes savā profesijā un guva starptautisku pieredzi veiksmīgai konkurētspējai darba tirgū. Audzēkņu pavadošās personas un uzņēmumu pārstāvji atzinīgi novērtēja mūsu audzēkņu labi paveikto darbu prakses laikā.

Tika gūti jauni iespaidi apmeklējot  kultūrvēsturiskus tūrisma objektus, piemēram, Caiscais (Eiropas galējo dienvidu punktu), zināmu kā Cabo da Roca. Citā reizē apmeklējot Fatimas pilsētu, kura ir iecienīts svētceļojumu galamērķis. Tika apmeklēta Nazare pilsēta, šī vieta ir ievērojama ar to, ka šeit okeānā veidojas ļoti iespaidīgi viļņi, kuri piesaista pasaules labākos sērfotājus, Nazarē piekrastē 2020. gadā tika fiksēts pasaules rekords: nobrauciens pa 26 m augstu vilni. Ekskursijas noslēgumā grupa paviesojās Obidušu (Obidos), kura atrodas iekšpusē 13.gadsimta pils aizsargmūriem, pa kuriem arī varēja pastaigāt un vienlaikus apiet pilsētai apkārt.

“Piedzīvojumiem pilns mēnesis, kur pirmā nedēļa bija visgrūtākā, otrajā sāku jau pieņemt savas dzīves izvēles un trešajā priecīgi strādāju par viesmīli. Pēdējā nedēļa man pagāja visātrāk. Vienu brīdi esmu Austrijā un nākamajā atpakaļ Latvijā.”

(Diandra Boļa, Ēdināšanas pakalpojumu 2.kursa audzēkne)

“Mobilitātes periodā Austrijā es ieguvu jaunus draugus, iemācījos darīt dažādus darbus, piemēram, kā metināšana, kuru iepriekš nebiju veicis. Iepazinu citu valstu kultūru un uzlaboju angļu valodas zināšanas un krievu valodas zināšanas mazliet.”
(Toms Sauleskalns, Inženiersistēmu būvtehniķu 2.kursa audzēknis)

Projekta “Apmācība un prakse Eiropā” Nr.2020-1-LV01-KA116-077387 aktivitātes stiprinās Ventspils Tehnikuma kompetenci starptautisko prakšu organizēšanā, paplašina sadarbību iespējas izglītojamo apmācībā, papildina skolā iegūto prasmju pielietošanu, veicina izglītojamo mācību sasniegumu rezultātus.

“Portugālē es praksē strādāju par bārmeni. Iepriekš man jau bijusi doma izmēģināt bārmeņa darbu, tā kā šī bija lieliska pieredze. Ieguvu tuvāku skatu viesmīlībā un darbā ar klientiem. Kā arī es papildināju savas zināšanas tūrisma ziņā, iepazīstot tuvāk Portugāli, tās valodu un kultūru. Projekta laikā vēl iepazinos ar superīgiem cilvēkiem, ar kuriem joprojām uzturu kontaktu, un tas mani ļoti priecē.” (Astra Zakalovska, Tūrisma pakalpojumu konsultantu 3.kursa audzēkne)

Image

“Prakses vietā strādāju komandā un mums bija jāuzlabo veco laiku spēles: „Tetris”, „Snakes”, „Hangman”. Minētajām spēlēm bija jāizveido grafiskais user interface, savienojot viņas kopā. Prakses vietā cilvēki bija pozitīvi un atsaucīgi. Personīgi es veicu to pirmo reizi un ieguvu pieredzi un pozitīvus atmiņas brīžus. Lai gan angļu valodas zināšanas nesanāca pielietot tik daudz, cik gribētu, tas neatturēja izveidot jaunus kontaktus ar pozitīviem un pareizi noskaņotiem cilvēkiem. Apmeklētās vietas un skati tiešām bija satriecoši un neaizmirstami. Esmu ļoti pateicīgs, ka man tika dota iespēja piedalīties šajā projektā.” (Māris Smildzējs, Programmēšanas tehniķu 2.kursa audzēknis)

“Tika dota un pa 100 procentiem tika ķerta brīnišķīga iespēja izbaudīt, apskatīt, sajust un nogaršot citu valstu kultūru, kā arī ieguvu pieredzi kā pavadošā persona. Jau zināšu, kā rīkoties gan nākošajā atlasē, gan nākošajā braucienā!” (Aleksis Franko, audzēkņu pavadošā persona Portugālē, profesionālās izglītības pedagogs)

Informāciju sagatavoja
Ventspils Tehnikuma
Projektu vadītāja
Ieva Krūmiņa
E-pasts:

Video sagatavoja
Ventspils Tehnikuma
Pedagogs
Aleksis Franko
E-pasts:

Dalīties: