Labbūtības projektā noritējuši daudzveidīgi pasākumi - VENTSPILS TEHNIKUMS

Labbūtības projektā noritējuši daudzveidīgi pasākumi

Labbūtības projektā noritējuši daudzveidīgi pasākumi

Labbūtības projekts Ventspils Tehnikumā

Sākot ar 6. decembri Ventspils Tehnikuma pašpārvalde gādāja par audzēkņu praktisku iesaisti emocionālās labbūtības uzlabošanai.

Pozitīvisma nedēļas viena no aktivitātēm bija “Mandalas un anekdotes”, kurā piedalījās 174 Ventspils Tehnikuma audzēkņi. Radošā un meditatīvā procesā jaunieši zīmēja un krāsoja mandalas, tādā veidā atslābinot prātu no trauksmainām domām un ļaujot ķermenim atpūsties. Veidojot mandalu, uzmanības virziens mainās – no ārējām izpausmēm pievēršamies iekšējai pasaulei. Aplis rada psiholoģisku drošību, viduspunkts simbolizē cilvēka centru – sirdi. Tādā veidā ieskatījāmies katrs savas „sirds dziļumā”. Jauniešiem sadarbojoties, strādājot grupās, tika izveidotas 32 mandalas, kuras pēcāk tika nodotas visiem VT audzēkņiem balsošanai.

“Bērnudārza pēcpusdiena” laikā vairāku kursu audzēkņi, sporta skolotājas I. Zaķes atbalstīti, iesaistījās dažādās bērnības spēlēs – spēlēja „ķērājus” ar papildu elementiem, sacentās savā starpā, iesaistījās jautrās stafetēs un noslēgumā spēlēja „tautas bumbu” ar bumbu, kas pagatavota no sūkļa.

10.decembrī noritēja aktivitāte “Ak… Apmaldījos… Izskaties dabiski!”, kuras ietvaros audzēkņi samainījās vietām: automehāniķi iejutās viesmīlības uzņemšanas dienesta speciālistu lomā, citi gāja iepazīt programmēšanas pasauli, bet drosmīgākie pat izmēģināja roku metināšanā.

Savukārt, 13.decembrī noritēja saliedējošs pasākums “Zvaniņš skan” noskaņās. Centāmies uzburt Ziemassvētku noskaņu ne tikai paši sev, bet visam mūsu Tehnikumam kolektīvam. Domājam, ka mums tas izdevās lieliski – 79 audzēkņi piedalījās kopīgā sadziedāšanās pasākumā, kā rezultātā tika uzfilmēts brīnišķīgs svētku video, kas kā apsveikums tika veltīts visai Tehnikuma saimei.

Paralēli šiem pasākumiem, tika nofilmēti arī vairāki TIK TOK video, kas kalpotu par iedvesmas avotu un uzmundrinājumu ikvienam, kurš ir sajuties bēdīgi vai zaudējis gribasspēku darboties. Ak, kā visi priecājās par pirmo sniegu – ne tikai audzēkņi, bet arī audzinātājas krita sniegā un taisīja sniega eņģeļus!

  Visas “Labbūtības ceļakartes” idejas tiek apkopotas vienā videomateriālā “Labsajūtas menedžments”, kuru nosūtīsim visiem Ventspils Tehnikuma jauniešiem, lai krīzes brīžos smeltos iedvesmu, un spētu atgūt lielisku garastāvokli.

Paldies visiem iesaistītajiem jauniešiem, pedagogiem, grupu audzinātājiem, tehniskajiem darbiniekiem, atbalsta personām un biedrībai “Radi vidi ģimenē” par ieguldījumu  projekta īstenošanā!

Pašpārvaldes svarīgākais posms – Agne, Armands un Endijs – šī projekta “celmlauži”, ir apmierināti ar savu veikumu. Priecē tas, ka jaunieši ir apņēmības pilni iesaistīties arī nākamā mācību gada “Labbūtības ceļakartes” projektā. Kā no pārpilnības raga jau birst idejas. Tagad tikai jāsakrāj spēks tās īstenot nākamajā gadā. Kā jaunieši paši smej – laicīgi jāsaplāno, lai pēcāk paši var pilnvērtīgi izbaudīt projekta augļus.

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros”

Plašāka informācija par iespējām, Ventspils Tehnikuma piedāvājumiem un citiem jaunumiem pieejama Ventspils Tehnikuma tīmekļa vietnē https://www.ventspilstehnikums.lv/  un sociālo tīklu kontos – “Facebook” un “Instagram”.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Krūmiņa
Ventspils Tehnikuma projektu vadītāja
E-pasts:

Dalīties: