Zināmi SkillsLatvia 2024 finālisti viesu uzņemšanā - VENTSPILS TEHNIKUMS

Zināmi SkillsLatvia 2024 finālisti viesu uzņemšanā

Zināmi SkillsLatvia 2024 finālisti viesu uzņemšanā

Informāciju medijiem sagatavojusi VIAA

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2024 pusfināla prasmju konkursā “Viesnīcas uzņemšanas dienests” noskaidroti septiņi finālisti, kuri 9. un 10. maijā sacentīsies finālā. Konkursā, kas notika Ventspils tehnikumā, piedalījās desmit jauni speciālisti no 10 profesionālās izglītības iestādēm.

Finālā iekļuva Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkne Elza Gaņģe, VSIA “Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma” audzēkne Rebeka Māra Rauba, Rēzeknes tehnikuma audzēkne Jana Paukšto, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkne Aļona Pisarjonoka, Saldus tehnikuma audzēkne Samanta Čubukova, Profesionālās vidusskolas “Victoria” audzēkne Džaklina Mehikiča un Ventspils tehnikuma audzēkne Daniela Strazde.

Konkursantēm bija jāveic pilna viesu uzņemšanas cikla darbības – jāpieņem rezervācija un jāreģistrē viesu palikšana viesnīcā, jāsniedz atbalsts uzturēšanās un izbraukšanas laikā. Darba uzdevumi bija gan rakstiski, gan arī mutiski. Pusfinālā dalībnieces demonstrēja ne tikai savas klausīšanās un runāšanas prasmes, bet arī zināšanas par lietišķās sarakstes pamatprasībām, kā arī prasmes pielietot dažādas veidlapas un dokumentus reālajā darba vidē. Darba uzdevumi bija jāpilda angļu valodā. Vienlaikus, jaunajām speciālistēm bija iespēja demonstrēt savas personīgās prasmes, patstāvīgi risinot arī nestandarta, reālajai dzīvei pietuvinātas, situācijas.

Pusfināla uzdevumu izpildes vērtēšanu nodrošināja profesionālās izglītības iestāžu pedagogi nozares ekspertes Margaritas Plataces vadībā.

SkillsLatvia 2024  viesnīcu uzņemšanas dienesta pusfinālā piedalījās audzēkņi no Bulduru tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma, Profesionālās vidusskolas “Victoria”, Rēzeknes tehnikuma, Saldus tehnikuma, Ventspils tehnikuma, VSIA “Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma”.

Pusfinālu 19. janvārī sadarbībā ar Ventspils tehnikumu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Fotogalerija ar pusfināla spilgtākajiem mirkļiem pieejama VIAA Flickr kontā.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta “Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā” ietvaros.

Papildu informācija:
Alise Devjatajeva
VIAA Komunikācijas un programmu
publicitātes nodaļas vecākā eksperte
(sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem)
+371 67785462 (mob. +371 22008908)

Dalīties: